KLINIKA PIĘKNYCH WŁOSÓW

Temat: Rajd Tyczyn - Słocina Górna
Jutro idziemy na rajd, o którym wspominałam na zbiórce:

Spotykamy się o godzinie 7:50 na przystanku na Cieplińskiego ( koło parku) przystanek przed grafiką. Jeśli ktoś z was ma dokładny rozkład jazdy linii 126 Rzeszów - Tyczyn to dajcie mi znać.

Zabieramy coś przeciwdeszczowego, jedzenie picie, dobre buty i kase na bilety ( niedużo to wyjdzie, na wszelki wypadek 10 zł).

W RAZIE DESZCZU RAJD BĘDZIE ODWOŁANY! ( jeśli będziecie mieć wątpliwości w tej kwestii to dzwońcie, nie piszcie smsów, bo mam grosze na koncie, nie odpisze). Zgłosili się do tej pory:
- Ania
- Andrzej
- Justysia
- Kasia
- Gosia
- Kamil ( nauczysz się )
- Michał

Kto jeszcze idzie?

Idziemy trasą Tyczyn - Słocina Górna ( ok 18 km) przejdziemy ile damy rade, potem będziemy w okolicach Rzeszowa, wiec zawsze można wsiąść w coś co przyjedzie.

Do zobaczenia jutro na szlaku [/b
Źródło: 5dhzoska.fora.pl/a/a,252.html

Temat: : SRJP 2009/2010
Teraz czas już chyba najwyższy, żeby zmienić choć trochę skostnialy już nieco układ tabel rozkladu jazdy (srjp).

Tabela 113+114 Koluszki - Tomaszów - Drzewica - Radom
Tabela 115 Skarżysko Kamienna - Ostrowiec
Tabela 116 Stalowa Wola Rozwadów - Przeworsk
Tabela 125+126 Stalowa Wola Rozwadów - Tarnobrzeg - Kolbuszowa - Rzeszów
Tabela 130 bez kursyw: Stróże - Jasło i Zagórz, Nowy Sącz - Nowy Sącz Miasto
Tabela 131 Stróże - Jasło
Tabela 132 Rzeszów - Jasło - Zagórz
Tabela 147 szczegółowy rozkład na odcinku Skoczów - Goleszów w tabeli 146
Tabela 155 kursywa do Raciborza
Tabela 173 Częstochowa - Chorzew Siemkowice - Zduńska Wola
Tabela 255+356 Jelenia Góra - Węgliniec - Zielona Góra
Tabela 315 Zduńska Wola - Inowrocław
Tabela 424+440 Chojnice - Kościerzyna - Gdynia
Tabela 429 Wierzchucin/Laskowice - Czersk - Kościerzyna
Tabela 431 Chojnice - Wierzchucin - Bydgoszcz / Wierzchucin - Grudziądz - Brodnica (osobne tabele?)
i sporo innych
Źródło: infokolej.pl/viewtopic.php?t=8848

Temat: : Wróci połączenie Rzeszów - Ocice
Od 1 września zmiana rozkładu jazdy Rzeszów - Kolbuszowa:

Źródło: infokolej.pl/viewtopic.php?t=6838

Temat: : Przewozy Regionalne ogłoszą upadłość?
Pociągi osobowe mogą stanąć w grudniu

Do 29 listopada spółka PKP Przewozy Regionalne (PR) ma spłacić 126-milionowy dług wobec innej kolejowej spółki - Intercity. Już teraz wiadomo, że to niemożliwe.

Dlatego w ub. tygodniu Rada Nadzorcza PR zobowiązała prezesa do jak najszybszego przygotowania wniosku do sądu o upadłość firmy. Jak zapowiada Tomasz Moraczewski, szef Przewozów Regionalnych, od połowy grudnia trzeba będzie wymazać z rozkładu jazdy wszystkie pociągi osobowe. Również te z Podkarpacia.

PKP domaga się spłaty ponad stu milionów złotych zaległości, którą większą część stanowi nierozliczona sprzedaż biletów Intercity w kasach Przewozów Regionalnych.

Tak więc PKP PR grozi bankructwo, pociągi osobowe od grudnia przestaną jeździć, a jeszcze dodatkowo pracownicy każdej z 16 samorządowych spółek (również tej z Podkarpacia) mogą się spodziewać zwolnień.

Zablokowali konta

- Komornik na wniosek Intercity zablokował nam przedwcześnie konta spółki i nie mamy pieniędzy na wypłaty wynagrodzeń dla pracowników - mówi Piotr Olszewski, rzecznik prasowy PKP Przewozy Regionalne. - To niezgodne z prawem, bo mamy długi i zaległości możemy spłacać do końca roku, a komornik nam to uniemożliwił. Złożyliśmy więc skargę do sądu.

Po Podkarpaciu miesięcznie pociągami osobowymi jeździ 400 tys. osób. Czy w przypadku wycięcia z rozkładu pociągów osobowych, marszałek zapewni kołowy transport zastępczy? Samorząd wojewódzki twierdzi, że nie będzie to konieczne.

Marszałek: pociągi będą jeździć

- Do 31 grudnia obowiązuje umowa między województwem podkarpackim, a spółką PKP PR, na mocy której jest zapewnione funkcjonowanie kolejowych Przewozów Regionalnych - mówi Aleksandra Gorzelak-Nieduży, rzecznik marszałka województwa podkarpackiego. - Natomiast 30 października samorząd wojewódzki ogłosił przetarg nieograniczony na wykonywanie kolejowego transportu pasażerskiego w latach 2010-2012. Otwarcie ofert przewidziane jest na 1 grudnia.

Zwalniają już pracowników

- Dotąd na terenie Podkarpacia zwolniono 92 pracowników z Podkarpackiego Zakładu Przewozów Regionalnych - powiedział Marian Rząsa, przewodniczący NSZZ "Solidarność" przy PZPR w Rzeszowie. - Niektórych z nich przeniesiono do spółki Intercity, ale zaoferowano im niższe zarobki. Związkowcy zażądali od prezesa Przewozów Regionalnych i od premiera Donalda Tuska, aby powstrzymali działania zmierzające do ogłoszenia upadłości spółki.

- Jeżeli pociągi osobowe nie będą jeździć, to z Sędziszowa Małopolskiego do Rzeszowa pojadę rowerem - mówi Grzegorz Strzępek, uczeń I klasy Zespołu Szkół Spożywczych w Rzeszowie. - Może jeszcze w PKP się dogadają i zmienią decyzję. Jeżeli nie, to powiem w szkole, żeby mi usprawiedliwiali nieobecności, bo przecież w zimie trudno mi będzie przejechać rowerem 25 kilometrów.

Źródło: Super Nowości
Źródło: infokolej.pl/viewtopic.php?t=8626